Obec Křečovice
Křečovice

Historie TJ Vltavan

Počátky TJ Vltavanu Křečovice (tehdy TJ Sokol) spadají do roku 1962, kdy jej založili lidé kolem J. Senfta, nejst. Ti přihlásili své mužstvo do okresních fotbalových soutěží. Postupně se zapojovalo jak družstvo dospělých A, tak i B, dorost či žáci. Mezi funkcionáři se vždy objevovují fotbaloví nadšenci jako J. Senft nejstarší i starší, A. Bublík, J. Smolík, J. Hulan, S. a J. Plachý, M. Senft či J. Rosůlek a další. Vždy pracovali za podpory Obce Křečovice. Ani dnes tomu není jinak.

Koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let se našemu fotbalu velmi daří. Družstvo A patří mezi nejlepší ve 3. třídě okresních soutěží. Hráči jako J. a L. Hulanové, S. Plachý, J. Mařík, J. a M. Senftovi, F. Krejčů, M. Jiráčků, J. Hnilička, J. Rosůlek, P. Ptáčků, L. Bublík, L. a V. Vinsíbrové jsou ještě dnes v okresním fotbale pojmem. V ročníku 1983/1984 naše družstvo obsadilo druhé místo v soutěži a v následujícím ročníku 1984/1985 toto místo obhájilo.

V těchto letech byla do aktivního fotbalu zapojena celá plejáda hráčů z Křečovic a okolí, kteří nastupovali za družstvo A i B. Všichni vždy bojovali za sebe, za Křečovice, za partu a pro žízeň. A také v těchto letech v dorosteneckém družstvu s úspěchem nastupovali v okresní soutěži.

Jak šel čas, vytvořilo se a odrostlo postupně i několik družstev žáků. Někdy v polovině osmdesátých let za úspěšné družstvo starších žáků nastupovaly a startovaly ve všech „mistrákách" dvě děvčata, byly oporou družstva, svým uměním, tvrdostí, nasazením a touhou po vítězství předčily většinu kluků - I. Hulanová a L. Hůlková.

TJ Vltavan Křečovice vychovala také mnoho hráčů, kteří svým výkonem přesáhli okresní soutěže, a proto je TJ uvolnila a oni svoje fotbalové umění "prodávali" ve vyšších soutěží. Namátkou: P. Šebánek - krajský přebor Sedlčany, M. Senft - krajský přebor Netvořice, L. Bublík - krajská I.B třída v Hříměždicích, J. Dudků - krajská soutěž v Maršovicích, J. Hnilička - okresní přebor v Jírovicích, Netvořicích a jinde. V dnešní době máme reprezentanty hlavně z řad žáků a dorostu. Ale naší TJ Vltavan Křečovice reprezentovali také naši funkcionáři, kteří pracovali na různých úrovních fotbalového dění. Z naší TJ v minulosti vyšlo nemálo vedoucích družstev, kteří pracovali v Sedlčanech, Dublovicích, v Jablonné. Jako instruktor a delegát ČMFS -divize a všech krajských a okresních soutěží pracoval a stále pracuje Jarda Hůlka st., který nás reprezentoval mnoho let jako místopředseda řídící komise, krajské STK v Praze i okresní STK v Benešově a mnoho let působil také jako aktivní rozhodčí okresního fotbalu. Na všechny naše zástupce, reprezentanty jsme a stále budeme náležitě pyšní.

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

skoro jasno 9 °C 0 °C
středa 20. 3. zataženo 14/2 °C