V obci Krchleby, ke které v té době patřila osada Bečvárna a Lhotka je 19. června 1904, na valné hromadě založen sbor dobrovolných hasičů. Prvními funkcionáři jsou zvoleni starosta sboru Jindřich Fischl, velitel Jan Doležal, náměstkem velitele František Mandovec, jednatelem Karel Čermák, dozorce náčiní Antonín Tošner a pokladním je zvolen Jindřich Fischl. Přísedícími výboru zvoleni Antonín Hrdinka, František Doležel, náhradníky Josef Jirásek, Josef Čermák a Josef Hodinka, který byl zapisovatelem. Přispívajícími členy byli Jan Suk ze Lhotky a Václav Mařík z Krchleb. Kdy byla zakoupena první stříkačka není přesně známo, ale v zápisech valných hromad se uvádí cvičení se strojem v roce 1917. První hasičské skladiště se zvoničkou je postaveno vedle zemědělské usedlosti pana Kovaříka.
V roce 1905 byl volen nový výbor a jednohlasně, to je jedenácti hlasy zvolen starostou a jednatelem Karel Čermák, pokladníkem Josef Havlík. Do sboru přibyli další členové Václav Medal, Jan Čermák, František Hřebíček a Karel Šobra. V roce 1906 se konal 25. června první sjezd.
První světová válka ochromila činnost sboru, jelikož většina členů byla ve válce. Členové, kteří zůstali doma provádějí cvičení se stříkačkou a pořadová cvičení, ale členské příspěvky se nevybírají.
Po válce je zásluhou hasičů postaven v roce 1920 pomník padlým vojínům obce Krchlebské. Slavnostní odhalení s kulturním programem bylo provedeno ještě téhož roku.
V roce 1928 jsou vybráni 3 členové hasičského sboru do samaritánského kurzu první pomoci. Náčelníkem družiny byl Josef Havlík a členy František Mařík a Antonín Novák.
Při slavnosti 20. let Československé republiky, která se konala 15. května 1938 byla zasazena lípa vedle zámku (v dnešní době již není). Na slavnosti přebírá dlouholetý a zakládající člen Jan Doležal diplom čestného členství ve sboru.
Po okupaci Československa není v roce 1940 povoleno konání valných hromad a přicházejí různá nařízení a příkazy, jako např.: z 8. června 1940 přepsat do němčiny název na hasičském skladišti. Při zřizování německého vojenského cvičiště zbraní "SS" je vystěhována obec Krchleby a tím zaniká i hasičský sbor.
Po ukončení druhé světové války v revolučních dnech 12. května 1945 odpoledne vyhořel místní hostinec p. Jiráska s veškerými hospodářskými budovami, zároveň při tom vyhořela stodola p. Nouzeckého. Hašení se zúčastnili krchlebští a nahorubští hasiči a vojíni Rudé armády, kteří byli toho času ubytováni v Krchlebích.
První valná hromada po válce se koná 28. prosince 1945 a představuje fakticky znovuzřízení sboru, jsou provedeny volby a je rozhodnuto najít hasičské náčiní a jeho přivezení zpět do obce.
Začátkem roku 1947 je koupena přenosná motorová stříkačka od firmy Sigma pumpy Olomouc. Dále má sbor k dispozici auto. Jedná se o sanitní vůz německé armády, který i přes značnou poruchovost pomáhá obci i sboru. Aby bylo možné uskladnit stříkačku i nářadí stěhuje sbor materiál do obecního domku u zámku, kde je hasičské skladiště do dnešní doby.
V roce 1975 sbor přijímá do svých řad 9 žen, čímž měl sbor 28 členů a obec má na 80 obyvatel. V osmdesátých letech sbor přijímá stříkačku od Železničního stavitelství Čerčany a buduje ve spolupráci MNV víceúčelovou požární nádrž.
V roce 2004 má SDH Krchleby 44 členů z toho je 19 žen. V roce 1989 převzal sbor stříkačku PPS 12 od SDH Hořetice a v roce 1998 auto T-805 od SDH Křečovice.
Na okrskovém hasičském cvičení, které se konalo 29. května 2004 na fotbalovém hřišti, SDH Krchleby oslavilo 100 let od svého založení.
Pořadí družstev SDH Krchleby na okrskovém cvičení:
2003 (6 družstev včetně ženy Krchleby): muži 0:56:00 (2. místo), ženy 0:51:40 (jediné ženské družstvo)
2005 (4 družstva v každé kategorii): muži 3. místo, ženy 4. místo
Svátek má Tereza
Zítra má svátek Havel
Návštěvnost:
ONLINE:5
DNES:208
TÝDEN:712
CELKEM:1542127